Dental Implant

Ağız ve diş sağlığına dair olan tüm gelişmelere rağmen günümüzde insanların dişleri hala çürüyebilmektedir. Keza bunun sonucunda da dişlerini kaybedebilmektedirler. Çoğunluklu olarak diş çürümesinden kaynaklı olarak görülen periodental hastalık veya yaralanma nedeniyle diş kaybına uğramaktadır. Uzun dönemler boyunca, dişleri eksik bireylerin için mevcut olan teknoloji ise takma dişlerdi. Fakat teknolojinin gelişmesiyle birlikte günümüzde eşsiz seçenekler bulunmaktadır. Daha güvenilir olmasının yanı sıra estetik değeri yüksek, pürüzsüz ve yepyeni yöntem bulunuyor. Bu yöntemi ise Dental Implant deniyor.

Diş ımlantları diğer bir deyiş ile diş kökleri olarak nitelendirilmektedir. İmplantlar doğal dişlerinize sentez olacak şekil yapılmış olan kalıcı veya çıkarılabilir yapay dişer için güçlü bir temel sağlamaktadır. Yani bir nevi yapay bir diş kökü olarak da nitelendirilebilir. Diş protezlerini desteklemek ve güçlü bir sonuç almak için kullanılmaktadır. Keza günümüzde milyonlarca insan Dentel Implant’ın getirdiği teknoloji sayesinde eşsiz bir konfora sahiptirler. Birçok kişi Dentel Implant’ın dokuya zararlı olup, olmadığını merak etmektedir. İlk olarak Dentel Implant çene dokusuna oldukça dosttur. Herhangi bir zarar vermemesinin yanı sıra alanını konforlaştırmaktadır. Titanyumdan yapılmış ve eksik diş için kök görevi gören çene kemiğine yerleşmiş vidalardır.

Dental İmplant Avantajları Nelerdir?

Dental İmplant avantajlarının oldukça fazla olduğunun bilinmesi oldukça önemlidir. Bu teknolojinin getirdiği nimetlerden birisi olarak da yorumlanabilir. Geniş avantajları kullanıcısına sunmasının yanı sıra her noktada eşsiz bir konfor sağlamaktadır. İnsan sağlığına herhangi bir zararı olmaması da bunun en güzel detaylarından birisidir. Tamamen insan çenesinin dokusuna uyumlu olarak üretilmektedir. Bundan kaynaklı insanlar güven içerisinde tercih edebilmektedir.

Dental İmplant bir nevi geçmiş dönemden kalan takma dişleri tarihe göndermek için üretilmiştir. Bu teknoloji sayesinde takma diş takma gibi derdiniz olmayacak. Olası bir kırılan dişi eksiksiz ve kusursuz bir şekilde yeniden inşa etmek mümkün. Bunun yanı sıra takma dişlerin birçok gerekliği olan temizli ve bakım gibi dertleri olmamaktadır. Bu yüzden birçok noktada Dental İmplant tercih edilebilecek işlemlerden birisidir. Genel olarak Dental İmplant yönteminin faydalarını sıralamak gerekirse şu şekildedir:

– Akıcı Konuşma

Ağzınızda protez bulunuyorsa dişler içinde kayabilmektedir. Bundan kaynaklı konuşma düzgünlüğünü bozabilmektedir. Bunun önüne geçmek ise Dental İmplant ile oldukça basitti. Bu teknoloji, dişlerin kayabileceği kaygısını düşünmeden konuşmanıza zemin hazırlamaktadır. Tamamen sizlerin tercihine göre hareket edebilirsiniz. Bunların yanı sıra akıca bir konuşmaya sahip olabilirsiniz. Eski tip protezlerde ve takma dişlerde ise akıcı konuşmanın biraz problemli olduğunu söyleyebiliriz.

– Eşsiz Görünüm

Takma dişler ve protezler dışarıdan göründüklerinde kendilerini direk ele vermektedirler. Yapay oldukları ve gerçek diş olmadıkları hızlı bir şekilde anlaşılabilmektedir. Diş İmplantları sizin doğal dişleriniz gibi görünebilme olanağını getirmektedir. Bu eşsiz görünüm de sizlerle birlikte kalacaktır. Tamamen kalıcı olarak tasarlanmaktadır. Biraz daha bilgi vermek gerekirse görünüş ve his söz konusu olma durumunda Diş İmplantları ve gerçek dişler arasında minimum fark bulunmaktadır. Keza bu yüzden milyonlarca insan tarafından tercih edilen bir yöntmdi.

– Doğal Diş Hissi

Protez ve takma dişleri kullandığınızda bunların yapay olduğunu ve suni olduğunu her zaman hissedebilirsiniz. Bu durumda sizlerin görünüşünü, gülüşüne, konuşmasına etki edebilmektedir. Dentel İmplant sayesinde doğal diş hissine erişebilmeniz oldukça kolaydır. Bu teknoloji sizlere doğal bir diş hissi yaratır.

– Kolay Besin Tüketme

Takma dişler taktığınızı varsayarsak, yemek yerken oldukça zorlandığınızı fark etmişsinizdir. Takma dişlerin arasına her zaman yiyecek kaçabilmektedir. Bunların yanı sıra bu kalıntılar ağız kokusu da yaratmaktadır. Geleneksel takma dişler sıklıkla kaymaktadır bu yüzden de çiğneme konforunuz minimum olacaktır. Dental implantlar sayesinde doğal dişleriniz gibi işlevi sizlere sağlamaktadır. Herhangi bir kayma gibi kaygınız olmayacaktır. En sevdiğiniz yemekleri herhangi bir caba veya enerji gerekmeden dilediğiniz gibi tüketebilirsiniz. Ayrıca geleneksel takma diş yapılarından daha güçlü bir ısırık kabiliyetini sağlamaktadır. Bu yüzden de oldukça avantajlıdır.

– Diş Eti ve Ağız Sağlığı

Diş implantları birçok noktadan konfor sağlamalarının yanı sıra diş etine ve ağız sağlığına oldukça faydalıdırlar. İmplantlar sayesinde köprülerde olduğu gibi komşu dişlerin formlarının küçülmesi veya değiştirilmesi gerekmemektedir. Komşu dişler implantı destekleyecek şekilde değiştirilmemesinden kaynaklı uzun bir süre kendi dişleriniz ağzınızda sağlıklı olarak kalmaya devam edecektir. Bir evi doğal bir diş iskeleti görevi görecektir. Komşu dişe zarar vermeden yeni dişlere sahip olabilmenizin olanağını sağlayacaktır. Bu sayede ağız ve diş eti sağlığını sağlanacaktır.

– Özgüveninizi Tazeleyin

Takma dişler ve protez dişler bireyin doğrudan özgüvenini etkileyebilmektedir. Çünkü sürekli olarak bakım gerektiren ve çeşitli ekstra işlemleri yapıldığı bir alandır. Bunların yanı sıra görünüş olarak da yapay olduğu belirgindir. Bu durumlar haliyle bireyin doğrudan özgüvenini etkileyebilmektedir. Bunun önüne geçmek ve bireyin özgüvenini güçledirmek için Dentel İmplant oldukça önemlidir. Gülümserken ağzınızı kapatma ihtiyacınızın olmadığını hayal edin. Kulağa oldukça güzel geliyor olması gerek.

– Kalıcılık

Dental İmplantları doğalar gereği tamamen kalıcı olarak tasarlanmaktadırlar. Eşsiz ve tam donanımlı bir kalıcılığı sahibine sağlamaktadır. Bireylerin ihtiyaçlarına ve taleplerine her noktada hizmet ettiğini söyleyebiliriz. Bunların yanı sıra sürekli olarak takılan ve çıkartılan protez – takma dişlerin yerine kalıcılık sağlamaktadır.

– Kusursuz Kök

Dişlerin kökü, tıpkı bir ağacın kökü gibi çeneye tutturulduğunu söyleyebiliriz. Eğer ki bir dişinizi kaybederseniz, kökün bulunduğu bölgede boşluk kalır. Bu boşluklara da implant uygulaması ile kökleri yapılmış olur. Bu sayede kusursuz ve ağaç kökü gibi güçlü bir kök sağlanmış olur.

Implant Kesin Tedavi Midir?

Dentel implntların başarı oranları oldukça yüksektir. Geleneksel takma dişler ve protezler ile yan yana koyulduğunda da birçok noktadan daha avantajlıdır. Keza günümüzde milyonlarca insan bu avantajları kendilerine sağladığı için İmplant tedavisini görmektedir. Implant’ın hangi bölgeye takıldığı da başarı oranını ve kesinlik oranını etkilediğini bilmenizde fayda var. Fakat genel olarak Implant tedavileri ve işlemlerinin %98’i kadar başarı oranına sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Dental Implant bireylere gerçek diş hissini yaratmakta, sağlıklı ve tam donanımlı olma gereğini yerine getirmektedir. Üstelik kalıcılık ve kesinlik oranını yüksek olmasından kaynaklı yıllarca kullanabilirsiniz. Operasyonların başarılı olmasının önemli bir noktası da hastanın hangi koşullarda ve nasıl Implantlara baktığı ile ilgilidir. Örneğin birey doğru bir bakım noktasını yarattıysa ve eksiksiz bir bakım sağlanması durumunda Bego Implantlara bir ömür boyu sahip olunabilmektedir. Evet yanlış okumadınız tek seferde yapacağınız işlemler sayesinde ömrünüzün sonuna dek bu dişlere sahip olabilmektesiniz.

Dental Implant Acılı Mı Olur?

Günümüzde Dental Implant işlemini görecek her bireyin merak ettiği sorulardan birisi de tedavinin acılı olup, olmayacağıdır. Implant operasyonları boyunca hastaya genellikle lokal işlemler yapılmaktadır. Elbette farklı durumların olması durumunda genel anestezi uygulanmaktadır. Bu yüzden cerrahi ilkem sırasında hasta en ufak bir ağrı, acı veya sancı hissetmemektedir. Lokal anestezinin yapıldığı bireylerinde, ilacın etkisinin azalmasıyla birlikte hafif ağrılar olabilmektedir. Bu ağrılarda gayet olağan olduğunu bilmenizde fayda var. Operasyon sonrası hekiminizin önerdiği ağrı kesiciler kullanarak hızlı bir şekilde diş ağrınızı sonlandırabilirsin iz.

Implant operasyonunu yaşayan bireyler genellikle şu şekilde acıyı tarif etmektedirler; ‘’Diş çektikten sonraki ağrı gibi’’ Genel olarak bu operasyonun ağrısız geçtiği veya minimum ağrılı olduyğu bilinmektedir. Bu yüzden acıdan korkulacak veya yüksek acının olduğu bir işlem değildir. Olası ağrıların olması durumunda da hızlı bir şekilde kullanılacak ağrı kesiciler ile sorunun önüne geçilebilir.

Dentel Implant Operasyonu Sonrasında Bakım Nasıl Olur?

Dental Implant operasyonu sonrasında yapılması gereken bakım işlemleri son derece basittir. Fakat oldukça ehemmiyet taşıdıklarını bilmenizde fayda var. İlk olara tedavinin sonlanmasıyla birlikte ağız hijyenine dikkat edilmesi önemlidir. Düzenli olarak dişlerin fırçalanması gerekmektedir. Bunların yanı sıra diş ipi gibi teknik ihtiyaçların kullanılması gerekebilmektedir. Bunun yanı sıra hekiminizin tavsiye edeceği özel ara yüz fırçaları ve ağız duşları kullanmanız gerekebilmektedir. Kullanacağınız bu küçük fakat etkili detaylarla birlikte genel bir ağız temizliği sağlayabilirsiniz.

Dental Implant operasyonun sonrasında bakım işlemlerinin en önemlisi de düzenli aralıklarla hekim muayenesine tabi olmaktır. Düzenli olarak kontrollerin yapılması gerekmektedir. Günümüzde genellikle önerilen kontrol süreci ilk iki yıl içerisinde 6 ayda birdir. Daha sonrasında senelik olarak kontrole gelinmesi önerilmektedir. Fakat bu süreç sizlerin durumuna göre değişebilmektedir. Bu yüzden hekiminizin sizlerle paylaştığı tarihleri baz almanız gerekmektedir. Ayrıca normal bir insanın da her 6 ayda bir ağız sağlığını denetlemesi ve hekime görünmesinin oldukça önemli olduğunu unutmamakta fayda var.

Dental Implant Operasyonunda Doktor Seçimi

Dental Implant operasyonunda önce doğru bir hekim seçtiğinize emin olmanız gerekmektedir. Bilindiği üzere diş ve ağız sağlığı oldukça önemli olan noktalardan birisidir. Bu operasyonun da doğru bir şekilde gerçekleşmesi ve her noktada avantaj sağlaması son derece önemlidir. Bundan kaynaklı operasyonunuza girecek olan doktorun işinin ehli olduğu önemlidir. Bu sayede istediğiniz bir operasyon geçirmiş olabilirsiniz.

Doktor seçiminizi pek önemsemeyip dilediğiniz gibi hareket etmemeniz oldukça önemlidir. Yanlış bir hekim seçiminde istemediğiniz sonuçları yaşayabilirsiniz. Bu yüzden hekiminizi tercih ederken daha önceki operasyonlarına göz atabilir, yorumlarını okuyabilir ve araştırmalar gerçekleştirebilirsiniz. Bunların yapmak oldukça kısa bir sürenizi alacaktır. Fakat etkisi oldukça büyük olacaktırç.

Dental Implant Ne Kadar?

Dental Implant fiyatları da operasyona girecek kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir. İlk olarak Dental Implant işlemi Devlet Hastanesinde gerçekleşmemektedir. Ayrıca bu operasyon sigorta kapsamına da girmemektedir. Bu yüzden bireylerin özeli kliniklerde veya özel hastanelerde ameliyat olması gerekir. Dentel Implant fiyatlarının net olmayacağını bilmenizde fayda var. Günümüzde her hastane, her doktor, her klinik farklı fiyatlar üzerinden hizmet sağlamaktadır. Bu yüzden net bir fiyat vermek oldukça zordur.

Her hastanenin, her doktorun ve her kliniğin farklı fiyatlar üzerinden operasyonu gerçekleştirmesinin sebebi ise sunulan hizmetlerden kaynaklıdır. Örneğin kaliteli, eksiksiz ve tam donanımlı bir hastanede gerçekleşecek olan operasyon ile orta sınıf bir özel hastanede gerçekleşecek olan operasyon farklı olacaktır. Maalesef ki paranın yüksekliğine göre konfor alanları değişebilmektedir. Bu hizmetlerin farklığından kaynaklı olarak farklı fiyatlar çıkmaktadır. Hatta bazı hastanelerde doktorlara göre bile fiyatlar değişebilmektedir. Doktorun tecrübesi alandaki uzmanlığı gibi detaylar bu fiyatları değiştirebilmektedir.

Genel olarak Dental Implant operasyonunda herhangi bir fiyat biçilmesi pek mümkün değildir. Sürekli olarak değişebilmektedir. Ayrıca sizlerin talepleri ve gereklikleri de fiyat üzerinde etkili olacaktır. Net bir fiyat öğrenmek ve ona göre hareket etmek için hastaneye giderek hekim muayenesinden geçmelisiniz.

× Bilgi ve Fiyat Alın