Estetik Diş Tedavileri

Günümüzde birçok insan diş yapısından memnun değildir. Uygulanacak olan tedavi yöntemleri sayesinde sorunsuz ve stressiz bir şekilde istenilen bir diş yapısına sahip olunabilir.

Doktora Sorun

Hemen doktorunuza danışın.

Randevu Alın

Randevunuzu hemen planlayın.

Doktora Sorun

Hemen doktorunuza danışın.

Randevu Alın

Randevunuzu hemen planlayın.

Estetik Diş Tedavileri

Estetik diş operasyonları gün geçtikçe ilgi görmeye devam etmektedir. Günümüzde birçok insan diş yapısından memnun değildir. Bazı dişlerin yamuk olması, doğru çıkmaması ve hoş görünmemesi gibi durumlar haliyle birçok insanı rahatsız eder. Bireyin özgüvenini de doğrudan etkilemesinden kaynaklı çeşitli tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir. Uygulanacak olan tedavi yöntemleri sayesinde sorunsuz ve stressiz bir şekilde istenilen bir diş yapısına sahip olunabilir.

Estetik diş tedavileri tam olarak yukarıdaki ihtiyaçları karşılayan yöntemlerdir. Modern teknolojinin getirdiği eşsiz nimetleri  kullanarak estetik diş tedavisi gerçekleştirilmektedir. İdeal ve estetik bir gülüş hattı kazanmak için bu operasyonların yapılması gayet normaldir. Keza günümüzde birçok insan bu operasyonları gerçekleştirirken günlük yaşantılarında fark yaratmaktadır. Diş üzerinde gerçekleştirilen tüm işlemler bütünü, diş estetiği tedavileri olarak nitelendirilmektedir. Gülüş tasarımında oldukça önemli noktalar bulunmaktadır. Bunları listelemek gerekirse karşımıza şu tablo çıkacaktır:

Diş yapısı

Diş eti
Diş boyutu
Genel diş uyumu

Diş şekli

Diş dizimi
Diş rengi

Yukarıdaki detaylar diş estetiği tedavi konularından birisidir. Bu tedavi sayesinde en iyiyi yakalamak ve oransal bir değerlendirme ile ağız bileşenlerinin eksiksiz olması sağlanır. Bu sayede sorunlar ortadan kalkabilecektir. Diş estetiği tedavilerinde hem makro hem de mikro analizlerin yapılması gerekir.

Diş estetiği uygulamaları sonlanmasıyla birlikte yüz hatları ve oranları da hesaba katılmaktadır. Bu sayede kişiye özgü verilerle optimize edilmiş bir tedavi metodu sağlanacaktır. Diş estetiği tedavileri oldukça detaylı bir şekilde gerçekleşmektedir. Olası tüm sonuçları ve talep edilen tüm detayların çizilmesi şarttır. Bu sayede bireyler görsel olarak ne istediklerini hekime tam anlamıyla anlatma şansına sahip olacaktır. Aksi takdirde yapılacak diş estetiği tedavilerinde istenen sonuçlar alınmayabilir. Bu yüzden tedavi yapılacak bölgeler, problemler tespit edilir ona göre hareket edilir.

Hastanın talep ettiği detayların gerçekleşebilmesi için çeşitli tetkikler yapılmaktadır. Diş, diş eti ve kemik seviyeleri radyografik yöntemlerle, klinik muayene ile birlikte incelenmektedir. Uygulanacak olan tıbbi işlemler yeniden yorumlanır. Keza bazı durumlarda bireye özel farklı tedavi noktaları da oluşturulabilir. Günümüzde birçok hastanın yapısal bozuklukları ve farklıklarından kaynaklı kişiye özel tedavi yöntemi belirlenmektedir.

Hemen İletişime Geçin

Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.

  Diş Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

  Diş estetiği tedavileri çatısı altında birçok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalar temel olarak bireyin taleplerine ve operasyonun gerekliklerine göre değişebilmektedir. Geniş bir uygulama yönteminin olması da önemli bir avantaj olarak görülmektedir. Uygun olan tedavi yönteminin hangisi olduğunu muayene esnasında ve doğru analizleri yaparak belirlemek son derece mühimdir.  Günümüzde diş estetiği uygulamaları şu şekildedir:

  Diş Beyazlatma

  Diş beyazlatma, adında anlaşılacağı üzere birçok nedenden kaynaklı beyaz rengini kaybeden dişin, asıl rengine dönmesini sağlayan operasyondur. Genetik yatkınlık, antibiyotik kullanımı, sigara ve alkol kullanımı gibi durumlarda diş beyaz rengini kaybetmektedir. Bazı durumlarda sarı lekelenmelerin oluşması da gözlemlenmiştir. Söz konusu lekeler, fırçalama ile yok edilemez. Bu durumu yok etmenin ve gerekli işlemlerin yapılması için Bleaching işlemi ile dişlerde beyazlama elde edilir. Bu yöntem ile birlikte başarılı olmak oldukça mümkündür. Ev ve ofis tipi yöntemleri bulunmaktadır. Hangisine ihtiyaç olunduğu ve hangisinin doğru sonuçları getireceği ise hekim muayenesi ile belirlenmelidir.

  Gingivektomi

  Diş etlerinin aynı hizada yani simetrik olmadığı, diş etlerinden kaynaklı kısa görünen dişlerin veya diş etlerinin fazla görünmesi (gummy smile) gibi durumlarda, diş etlerinin kesilerek görünümü düzeltilmesi ve diş estetiğinin sağlanmasıdır.

  Laminate Veneer

  Lamine tedavisi dişlerin sadece ön yüzeyine uygulanan yaprak şeklindeki kaplama tedavisidir. Lamine ile dişler arasında diastemaları (dişler arası boşluk) kapatmak, dişleri uzatmak mümkündür. Kullanılan malzeme çeşidine göre lamineler, porselen lamine ve kompozit lamine olarak ikiye ayrılır. İsminden de anlaşılacağı üzere porselen lamineler lityum disilikat esaslı cam seramik dediğimiz porselen malzemelerinden yapılmaktadır. Kompozit lamineler ise kompozit esaslı dolgu malzemelerinden yapılmaktadır. Direkt ağız içinde tek seansta veya indirekt olarak, dişlerden alınan ölçü üzerinden hazırlanıp, ağız içinde uyumlandırma yapılarak iki seansta da yapılabilir. Sizler için en uygun tedavi seçeneğini uzman hekimlerimiz değerlendirip kara vereceklerdir.

  Zirkonyum

  Zirkonyum diş tedavisi, dişler için uygulanabilecek estetik yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Çeşitli sebeplerle renklenme olan dişlerde, kırık dişlerde, diş çekimi veya eksik diş çıkması nedeniyle diş kaybı olan durumlarda, dişlerin yarıçaplı olarak küçültülüp üzerine zirkonyum esaslı porselen ile kaplanmasıdır. Zirkonyum kaplamalar eski nesil metal destekli kaplamalar gibi metal içermez, daha ince, daha doku uyumlu ve daha uzun ömürlü olurlar.

  Ortodonti Tedavisi

  Dişlerdeki güçlü çapraşıkların tedavisine bakılınca çene ilişkisi problemlerinde ortodonti önerilmektedir. Diş yapısına tel takılır. Bu tel sayesinde ortada bulunan sorunu yok etmek hedeflenmektedir. Yeni nesil bir tedavi olan şeffaf plak tedavisi sayesinde dişlerdeki çapraşıklıklar çözülebilmektedir. Bu yöntem bilgi vermek amaçlı paylaşılmıştır. Kesin tanı ve tedavi koyulmamaktadır. Keza doğru yöntemi ve doğru tekniği hekiminiz belirleyecektir.

  Hemen İletişime Geçin

  Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.

   Neden Biz?

   İnsan Merkezli Yaklaşım

   Erişilebilirlik, süreklilik ve hasta odaklı yaklaşım, başarılı bir tedavi sürecinin temelidir.

   Uzman Ekip

   Uygulamalar ustalaşmış düzeyde, bilimsel niteliği olan bakış açısıyla planlanmaktadır.

   Özel Tasarım

   Tıp, teknoloji ve sanatın harmanlanmasıyla idealimiz, doğal gülüşünüzü yeniden kazandırmaktır.

   Diş Estetiği Hangi Durumda Yapılır?

   Dişler bireylerin yaşamlarına dair oldukça önemli bir yerde olmalarının yanı sıra, özgüvenlerini de doğrudan etkileyebilmektedir. Ağız ve diş yapınızda herhangi bir sorun yaşadıysanız zaman kaybetmeden uzman bir hekime danışmalısınız. Hekiminizin de sizleri yönlendirmesiyle birlikte diş estetiği tedavileri yaptırabilirsiniz. Genel olarak şu durumları yaşadığınızda tedavi olmanız gerekebilmektedir:

   Gülümserken ağzınızı kapatma ihtiyacını görüyorsanız ve ağzını kapatıyorsanız
   Ağız ve diş yapınızı beğenmiyorsanız
   Diş yapınızda çarpışıklı bulunuyorsa

   Dişlerinizin aralarında rahatsız edici derecede boşluklar bulunuyorsa

   Ön dişlerinizde dolgu veya kırık bulunuyorsa
   Diş renginde sorun olduğunu düşünüyor ve sevmiyorsanız

   Genel olarak yukarıdaki gerekçeler herhangi bir diş estetiği tedavisi uygulamanıza engel değildir. Bu detaylar günümüzdeki en çok diş tedavisi talebi olan bireylerin tedavi olma gerekçeleridir. Sizlerde yukarıdaki detaylardan birisine sahipseniz veya diş yapınızda farklılık istiyorsanız hekiminize başvurabilirsiniz. Hekiminizin sizleri muayene etmesi ve sizin için en ideal tedaviyi seçmesiyle işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

   Diş Estetiği Tedavilerinin Avantajları Nelerdir?

   Diş estetiği tedavi avantajlarının oldukça geniş olduğunu söylemekte fayda var. İlk olarak bu tedavilerin ‘’estetik’’ başlığı altında olması, bireylerin sadece istekleri üzerinden şekillendiği anlamına gelmemektedir. Estetik birçok noktada ihtiyaç olan bir gerekliliktir. Diş yapısının eksik olduğu düşünülen birçok noktada, bireyler çeşitli özgüven sorunları yaşamaktadır. Özgüven sorunlarının yaşanması dolayısıyla çeşitli psikolojik sorunlar da beraberinde gelmektedir.

   Diş yapısal bozukları bazı durumlarda bireyin fizyolojik ve ağız yapısına da oldukça zarar vermektedir. Tıbbı müdahalelerin gerekeceği durumların önüne geçmek ve olası sorunları ortadan kaldırmak için diş estetiği tedavilerinin avantajı oldukça önemlidir. Diş estetiği tedavilerinin genel avantajlarını şu şekilde listeleyebiliriz:

   Diş iltihaplanmasının önüne geçer
   Dişleri doğru bir şekilde dizilimini sağlar
   Diş arası mesafeleri kapatır
   Diş kırıklığını ve yapısını tedavi eder
   Diş ve ağız yapısını daha sağlıklı kılar
   Dişlere eşsiz bir beyazlık sağlar
   Bireyin özgüvenini arttırır
   Sosyal yaşantı da farklılık getirir

   Her şeyden önce diş estetiğinin bazı durumlarda temel tıbbı müdahale olarak görüldüğünü unutmamakta fayda var. Yani isteklerinizin de önemli olmasının yanı sıra ihtiyaçtır. Diş estetiği tedavileri yöntemlerini de bu şekilde yorumlamak oldukça mühimdir.

   Diş Estetiği Tedavisinde Doktorun Önemi

   Diş estetiği tedavisinde doktorun öneminin oldukça büyük olduğunu bilmeniz gerekir. Bu yüzden diş estetiği doktoru seçerken ve araştırırken doğru olan doktoru bulmaya gayret etmelisiniz. Bu sayede de diş estetiği tedavisini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Operasyon sonrasında da hekiminiz ile iletişiminizin önemli olduğunu unutmamakta fayda var.

   Doktor tercihinizin yanlış olması durumunda istemediğiniz sonuçları yaşayabilirsiniz. Bu yüzden doktorunuzu tercih ederken referanslarına bakabilir ve daha önceki operasyonlarındaki hastaların yorumlarını görmeniz faydalı olabilir. Bu sayede hem doktorunuzu biraz daha yakından tanımış olursunuz hem de daha önceki operasyonlarını görmüş olursunuz. Bu arada alanında uzman bir hekim olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Tecrübeli ve deneyimli hekimlerin gireceği operasyonda hızlı ve temiz bir sonuç elde etmek oldukça mümkündür.

   Hemen İletişime Geçin

   Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.

    Diş Estetiği Tedavi Fiyatları Ne Kadar?

    Diş estetiği tedavi fiyatları oldukça değişkendir. Bilindiği üzere diş estetikleri özel klinikler ve özel hastanelerde ağırlıklı olarak yapılmaktadır. Bu hastanelerde yapacağınız işlemlerin her biri de farklık göstermektedir. Bunun sebebi ise hastane markası ve doktorun kalitesi ile alakalı olabilmektedir. Bundan kaynaklı diş estetiği tedavi fiyatları üzerinden net bir bilgi vermek pek mümkün değildir.

    Türkiye’de diş estetiği tedavileri için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi çeşitli tedavi yöntemleri, hastanın ihtiyacına göre şekillenmektedir. Bu yüzden tek bir ücretin belirlenmesi de mümkün değildir. Çünkü farklı tedavi yöntemleri bulunmaktadır ve her tedavi yöntemlerinin gereklikleri ve ihtiyaçları farklıdır. Bu gereklikler de doğrudan diş estetiği tedavi fiyatını etkileyecektir.

    Diş estetiği tedavi fiyatı üzerinde net bir bilgiye sahip olmanız için ilk olarak diş hekiminize muayene olmanız gerekmektedir. Hekim sizi muayene ettikten sonra çeşitli tedavi yöntemlerini sizlere sunacaktır. Sizlerde bu seçeneklerden faydalanacak ve taleplerinizi anlatacaksınız. Bu sayede ortak bir tedavi yöntemi belirlenecektir. Sonrasında da operasyon ücretini net olarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca doktordan doktora göre de fiyatın değiştiğini unutmamanız gerekmektedir. Örneğin ‘’Diş beyazlatma’’ operasyonu için aynı hastanenin doktorlarından farklı fiyatlar alabilirsiniz. Bunun yanı sıra farklı bir kuruluşa gittiğinizde de bu operasyon için farklı bir fiyat istenebilmektedir. Bu detaylara göre hareket etmeniz sizin faydanıza olacaktır.

    Öncesi & Sonrası

    Hemen İletişime Geçin

    Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.

     Sıkça Sorular Sorular

     Beyazlatılan dişler tekrar eski haline döner mi?

     Bu tamamen kemik yapısına bağlıdır. Ayrıca renk veren (kola, ketçap, salça vb.) yiyecek ve içeceklerin aşırı tüketiminde, çok daha hızlı eski haline döner. Fakat her zaman beyazlatma öncesindeki renk tonunun bir ton açığında kalır.

     Diş beyazlatma işlemi ne kadar sürer?

     Beyazlatma işlemi yirmişer dakikalık iki seanstan oluşur. Toplam süre, diş taşı temizliği ile beraber bir saat kadardır.

     Zirkonyum Kaplamaların Bakımı Nasıl Yapılır?

     Ekstra bir bakım gerektirmez. Doğal dişlere nasıl bakım yapılması gerekiyorsa, kaplamalar için de aynı fırçalama diş ipi kullanımı bakımlarının yapılması, ağız içi hijyenine dikkat edilmesi yeterlidir.

     Estetik Dolgu Dayanıklı mıdır?

     Yapılan estetik dolgunun diş üzerindeki yeri ve büyüklüğüne bağlı olarak, hastanın bakımına, tükettiği renkli yiyecek ve içeceklere bağlı faktörlere göre değişkenlik gösterir. 5 ila 7 yıl arasında kullanım süresi değişmektedir. 

     Porselen Lamine Hangi Durumlarda Uygulanabilir?

     Aşırı çapraşıklık ve fırlaklık olmayan, kanal tedavisi ya da daha önceden alınan bir darbe nedeniyle rengi siyahlaşmamış olan, kapanış bozukluğu olmayan her hastaya porselen lamine işlemi yapılabilir.

     Porselen Kuron Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

     Diğer dişlere göre biraz daha yük taşıma gücü düşük (özellikle arka çiğneme dişi olan, azı dişlerde) olan dişlerde maksimum dayanıklılık sağlayan porselen kuron uygulaması yapılması, bu dişlerin daha uzun süre yük taşıyabilmesini sağlar.