Blog

Estetik diş hekimliği özellikle son yıllarda sıklıkla tercih edilen tedavilerden biridir. Dişhem fonksiyonel olarak hem de estetik olarakönemli ayrıntılarından biridir. Diş estetiği fiyatları her yıl periyodik olarak güncellenir. 

Fiyatların neye göre belirlendiği ise yapılan tedavi, hekimin tecrübesi ve donanımı hastanın ağız içi durumu dişlerin ne kadar sağlıklı olup olmadıkları ile ilgili değişiklik gösterir.  Diş estetiği diş tedavisi ile birlikte yapılır. Dolayısıyla bunun için ayrıca bir fiyat belirlenmez. Ancak özellikle estetik kaygılarla yapılan diş tedavilerinde estetik görsellik ve gülüş tasarımı daha öne çıktığı için fiyat belirlemesi buna göre yapılır. 

Diş Estetiği Tedavi Fiyatları 

Diş estetiği fiyatları belirlenmeden önce hastaya uygulanacak olan tedavinin neler olduğuna karar verilir. Bununla birlikte hastaya gülüş tasarımı oluşturulur. Dolayısıyla hastanın estetik beklentisi ve tedavi ihtiyacı öncelikle belirlenir. Tedavi ile birlikte estetik beklenti hekim ile ortak karar verilerek planlanır. Bunun yanı sıra yapılması gereken tedaviden önce hastanın dijital ve analog tetkikleri yapılarak bunun üzerinden tedavi   planlaması yapılır. 

Tedavi planlaması ile birlikte gülüş tasarımı için fiyat belirlenir.  Bu fiyat hastaya göre değişiklik gösterir. Diş estetiği tedavi ile birlikte yapılacağı için hangi tedavinin uygulanacağına hekim karar verir.  Tedavi süreci,  birtakım medikal uygulamaları kapsayan bir süreçtir. Süreç sonunda hasta için gerekli olan tedavi ile birlikte hastaya yeni bir estetik gülüş kazandırır. 

Yapılacak Tedavi Türüne Göre Fiyat Belirleme 

Hastaya uygulanacak olan tedavi türüne göre fiyat belirlenmesi yapılır. Burada hastanın beklentileri önem taşır. Hasta bu konuda gerekli bilgileri sunar ve buna bağlı bir tedavi planı oluşturulur. Buda fiyata etki edecek özellikler arasında yer alır.

Diş Teli Tedavi Fiyatları

Diş estetiği içerisinde diş teli tedavisi de yer alır. Burada kullanılacak olan diş telinin kalitesinden ve tedavinin süresi gibi etkenler fiyata katkı sağlar. Bu detaylar belirlendikten sonra ortaya fiyat bilgisi çıkacaktır. Diş teli tedavisi zaman gerektirecek bir eylem olarak karşınıza çıkar. Ayrıca diş teli tedavisine başlanmadan önce ağızda çürük ve benzeri durumunda olmaması gerekir. Bunun için de ayrı bir tedavi uygulanması gerekecektir. 

Dişlerin Durumuna Göre Fiyat Belirleme 

Hastanın ağzında çürük ve benzeri problemeler var ise bunların giderilmesi gerekir. Bu sayede diş estetiği için sağlıklı bir sonuç alınabilir. Bunun analiz edilerek sürecin hazır hale getirilmesi fiyata etki eden unsurlar arasında bulunur. Diş yapısı ve içeriği hasarlı veya sorunlu ise fiyatta buna bağlı olarak artar veya düşecektir. 

İmplant Türüne Göre Fiyat Belirleme 

Diş estetiği içerisinde implant tedavisi de bulunur. Kullanılacak olan implant türünün kalitesine göre fiyatta değişkenlik yaşanacaktır. Ayrıca kaç diş uygulama yapılacağı da fiyat üzerinde esneklik oluşturacaktır. 

Diş Beyazlatma Fiyatları 

Dişlerinizin beyaz görünmesi önem taşır. Bunun için özel işlemler uygulanarak dişler beyaz hale getirilir. Diş beyazlatma fiyatları kullanılan malzeme ve tedavi yöntemine göre değişiklik gösterebilir. 

Diş Estetiği Tedavi Türüne Göre Fiyat Belirleme 

Diş estetiği uygulamaları hastaya göre değişir. Hastanın yaşı,  cinsiyeti,  olması gereken tedavi öncelikle belirlenir. Diş estetiği hastanın daha genç ve dinç görünmesini sağlamayı amaçladığından varolan dişlerinin biçimi değiştirilebilir. Daha belirgin hale getirilebilir. Uzun olan dişler değiştirilebilir. Diş aralarında açıklık varsa bunlar doldurularak tedavi edilir. Aynı zamanda dişlerin beyazlatılması işlemi de diş estetiği alanına girer. 

Tedaviye ihtiyacı olmadan yalnızca sosyal yaşamda kendisini daha iyi hissetmek isteyen kişilerin diş estetiği tercihleri beklentileri diş estetiği tedavisiyle sağlanır. Bunun için kullanılan özel programlar vardır. Hastanın yüz biçimine göre nasıl bir gülüş tasarımına ihtiyacı olduğu belirlenir. Bunun için yüzün altın oran hesabı yapılır ve estetik bir diş tedavisi gerçekleştirilir. 

Diş estetiği tedavisinin başında gülüş tasarımı gelir. Diş tedavisiyle birlikte şunlar yapılır;

  • Lamine winner yaprak porselen
  • Kron kaplama
  • Şeffaf diş teli ve şeffaf plak tedavisi
  • Ortodonti tedavileri
  • Diş beyazlatma
  • Kompozit lamine bonding uygulaması
  • İmplant
  • Pembe estetik

Estetik tedavilerin tamamında olduğu gibi diş estetiğinde de fiyat hesaplaması hastanın tercih ve beklentileri ile hekimin ortak kararıyla gerçekleşir. Diş hekimleri diş estetiği tedavilerinde hastaya en uygun tedaviyi seçerek yapar. Bunun için hastanın ihtiyacı olan diş tedavilerinin neler olduğu belirlenir. Kullanılacak medikal malzemelerin kalitesi, bazı tedavilerde kullanılan kişiye özel üretilen kaplamalar, dolayısıyla diş estetiği tedavi fiyatlarını değiştirir. 

Sağlıklı bir estetik tedavi, hastanın hem estetik beklentilerini karşılarhem de hasta uzun yıllar ağız ve diş sorunu yaşamaz.  Bu nedenle bu konudaki belirlemeleri diş hekimine bırakmak diş hekimine güvenmek ortak bir fiyat belirlemek en sağlıklı olanıdır. 

Gülüş Tasarımı Fiyat Belirleme 

Diş estetiği tedavisi yalnızca estetik kaygıları gidermek amacıyla yapılmaz. Bunun yanı sıra dişlerin fonksiyonel olarak sağlıklı bir biçime dönüşmeleri tedavi edilerek sağlanır.  böylelikle hem kalıcı bir tedavi hem de kalıcı diş estetiği sağlanmış olur. Günümüzde estetik diş hekimliği,  tedavileri estetik beklentileri öne çıkartarak sağlamaktadır.  

 

04 Ara, 2020

İmplant Yarası Ne Kadar Zamanda İyileşir?

Ağız, dokusu nedeniyle çabuk iyileşen bir yapıya sahiptir. Bu sebeple, implant yaptıran bir kişinin diş etindeki dikişli bölgenin iyileşme süresi oldukça kısadır. İmplant çene kemiğine monte edildikten sonra yaranın iyileşme… Read More
04 Ara, 2020

Diş İmplantı Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Gelişen dünyaya sağlık alanında ayak uydurmaya devam ediyor. Çeşitli hastalıklara çeşitli tedaviler ile çözümler üretilmeye çalışılıyor. Diş tedavisinde de değişik tedavi yöntemleri mevcuttur. Dişlerin tamamen kaybedilmesi veya bir kaçının kaybedilmesi… Read More
12 Oca, 2021

Diş Beyazlatma Fiyatları

Dişler kişinin güzel görünmesini sağlayan, estetik görünümünün birer parçasıdır. Dişlere yeterli bakım yapılmadığında çeşitli bozulmalar, sararmalar veya diş taşları meydana gelebiliyor. Bu nedenle pek çok insan dişlerinin sağlıklı ve güzel… Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bilgi ve Fiyat Alın