Dental Implant

Ağız ve diş sağlığına dair olan tüm gelişmelere rağmen günümüzde insanların dişlerinde hala çürük görülebilmektedir.

Doktora Sorun

Hemen doktorunuza danışın.

Randevu Alın

Randevunuzu hemen planlayın.

Doktora Sorun

Hemen doktorunuza danışın.

Randevu Alın

Randevunuzu hemen planlayın.

Dental Implant

Ağız ve diş sağlığına dair olan tüm gelişmelere rağmen günümüzde insanların dişlerinde hala çürük görülebilmektedir. Keza bunun sonucunda da dişlerini kaybedebilmektedirler. Çoğunlukla diş çürümesinden kaynaklı, periodontal hastalık veya yaralanma nedeniyle diş kayıpları yaşanmaktadır. İmplantoloji alanında teknolojinin gelişmesi günümüzde diş kayıpları ve yapılacak protezlere kolaylıklar sunmaktadır.

Dental implantlar, diğer bir deyiş ile diş kökleri olarak nitelendirilmektedir. İmplantlar, doğal dişlerinizin yerine koyulabilecek şekilde yapılmış olan kalıcı veya geçici dişler için güçlü bir temel sağlamaktadır. Titanyumdan yapılmış ve eksik diş için kök görevi gören, çene kemiğine yerleşmiş vidalardır. Bir nevi yapay bir diş kökü olarak da nitelendirilebilir. Diş protezlerini desteklemek ve güçlü bir sonuç almak için kullanılmaktadır. Nitekim  günümüzde milyonlarca insan dental implantın getirdiği teknoloji sayesinde eşsiz bir konfora sahiptir. 

Dental implantların dokuya zararlı olup olmadığı merak edilmektedir. İlk olarak dental İmplant çene dokusuna oldukça dosttur. Herhangi bir zarar vermemesinin yanı sıra, ağız içinde konfor da sağlamaktadır. 

Hemen İletişime Geçin

Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.

  Dental İmplant Avantajları Nelerdir?

  Dental İmplant avantajları oldukça fazladır. Gelişen teknoloji sayesinde uygulama ve bekleme süreleri kısalmıştır. Her noktada eşsiz bir konfor sağlamaktadır. İnsan sağlığına herhangi bir zararı olmaması da bunun en güzel faydalarından birisidir. Tamamen insan çenesinin dokusuna uyumlu olarak üretilmektedir. Bu uyumdan dolayı insanlar güven içerisinde tercih edebilmektedir.

  Dental implantlar, kaybedilen dişin fonksiyonunun geri kazanılmasını sağlamakta ve ağız içinde daha konforlu protezlere imkân sunmaktadır. Genel olarak dental implantların avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  Akıcı Konuşma

  Kaybedilen dişler sonrası diş çekilen bölgede çökme ve komşu dişlerde kaymalar yaşanabilir. Bu duruma bağlı olarak konuşma biçimimiz bozulabilir. Bunun önüne geçmek ise Dental İmplant ile oldukça basittir. Dental implantlar ile doku, fonksiyon ve diş kayıplarının önüne geçmek mümkündür.

  Eşsiz Görünüm

  Dental implantlar sizin doğal dişleriniz gibi görünebilme imkânını sağlamaktadır. Dental implantlar tamamen kalıcı olarak tasarlanmaktadır. Görünüm ve his söz konusu olduğunda dental implantlar ve gerçek dişler arasında minimum fark bulunmaktadır. Keza bu yüzden milyonlarca insan tarafından tercih edilen bir yöntemdir.Dental İmplant sayesinde doğal diş hissine erişebilmeniz oldukça kolaydır. Bu teknoloji sizlere doğal bir diş hissi yaratır.

  Kolay Besin Tüketme

  Hareketli protezler ile yemek yerken sizi oldukça zorladığını fark etmişsinizdir. Hareketli protezlerin arasına her zaman yiyecek parçaları kaçabilmektedir. Bunların yanı sıra yiyecek kalıntıları ağız kokusu da yaratmaktadır. Geleneksel takma dişler sıklıkla aşınmaktadır, bu yüzden de çiğneme konforunuz minimum olacaktır. Dental implantlar ağız içerisinde sizlere doğal dişleriniz gibi işlev sağlamaktadır. En sevdiğiniz yemekleri hiç korku yaşamadan dilediğiniz gibi tüketebilirsiniz. Ayrıca dental implantlar, geleneksel takma diş yapılarından daha güçlü bir çiğneme kabiliyeti sağlamaktadır. Bu yüzden de oldukça avantajlıdır.

  Diş Eti ve Ağız Sağlığını Koruma

  Diş implantları birçok noktadan konfor sağlamalarının yanı sıra diş etine ve ağız sağlığına oldukça faydalıdırlar. İmplantlar sayesinde köprülerde olduğu gibi komşu dişlerin formlarının küçülmesi veya değiştirilmesi gerekmez. Komşu dişlerin implantı destekleyecek şekilde değiştirilmemesinden kaynaklı uzun bir süre kendi dişleriniz ağzınızda sağlıklı olarak kalmaya devam edecektir. Bir nevi doğal bir diş iskeleti görevi görecektir. Komşu dişe zarar vermeden yeni dişlere sahip olabilme imkânını sağlayacaktır. Bu sayede ağız ve diş eti sağlığınız korunacaktır.

  Özgüveniniz Yerine Gelir

  Takma dişler ve protez dişler bireyin doğrudan özgüvenini etkileyebilmektedir. Çünkü sürekli olarak bakım gerektiren ve çeşitli ekstra işlemleri yapıldığı bir alandır. Bu durumlar haliyle bireyin doğrudan özgüvenini etkileyebilmektedir. Bunun önüne geçmek ve bireyin özgüvenini güçlendirmek için Dental İmplant oldukça önemlidir. Gülümserken ağzınızı kapatma ihtiyacınızın olmadığını hayal edin. Kulağa oldukça güzel geliyor. Dental İmplantlar doğaları gereği tamamen kalıcı olarak tasarlanmaktadırlar. Eşsiz ve tam donanımlı bir kalıcılığı sağlamaktadır. Dental implantların bireylerin ihtiyaçlarına ve taleplerine her noktada hizmet ettiğini söyleyebiliriz. Bunların yanı sıra sürekli olarak takılan ve çıkarılan protezlerin yerine kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

  Hemen İletişime Geçin

  Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.

   Neden Biz?

   İnsan Merkezli Yaklaşım

   Erişilebilirlik, süreklilik ve hasta odaklı yaklaşım, başarılı bir tedavi sürecinin temelidir.

   Uzman Ekip

   Uygulamalar ustalaşmış düzeyde, bilimsel niteliği olan bakış açısıyla planlanmaktadır.

   Özel Tasarım

   Tıp, teknoloji ve sanatın harmanlanmasıyla idealimiz, doğal gülüşünüzü yeniden kazandırmaktır.

   Implant Kesin Tedavi Midir?

   Dental implantların başarı oranları oldukça yüksektir. Geleneksel takma dişler ve protezler ile karşılaştırıldığında birçok noktadan daha avantajlıdır. Keza günümüzde milyonlarca insan bu avantajları kendilerine sağladığı için İmplant tedavisini seçmektedir. İmplantın hangi bölgeye takıldığı da başarı oranını ve kesinlik oranını etkilediğini bilmenizde fayda var. Fakat genel olarak implant tedavileri ve işlemlerinin %98’i kadar başarı oranına sahip olduğunu söyleyebiliriz.

   Dental İmplant bireylere gerçek diş hissini yaratmakta, sağlıklı ve tam donanımlı olma gereğini yerine getirmektedir. Üstelik kalıcılık ve kesinlik oranının yüksek olmasından kaynaklı yıllarca kullanabilirsiniz. Operasyonların başarılı olmasının önemli bir noktası da implantlara hastanın hangi koşullarda ve nasıl bakım yaptığı ile ilgilidir. Örneğin, birey doğru bir şekilde bakım yaptıysa ve eksiksiz bir temizlik sağlandıysa, implantları ömür boyu sağlamlığını korur. Evet, yanlış okumadınız tek seferde yapacağınız işlemler sayesinde ömrünüzün sonuna dek bu dişlere sahip olabilirsiniz.

   Dental İmplant Ağrılı bir İşlem mi?

   Günümüzde Dental İmplant tedavisi görecek her bireyin merak ettiği sorulardan birisi de tedavinin, acılı olup olmayacağıdır. İmplant operasyonları boyunca hastaya genellikle lokal işlemler yapılmaktadır. Elbette farklı işlemlerin olması durumunda genel anestezi uygulanmaktadır. Bu yüzden cerrahi işlem sırasında hasta en ufak bir ağrı veya sancı hissetmez. Lokal anestezinin yapıldığı bireylerde, ilacın etkisinin azalmasıyla birlikte hafif ağrılar olabilmektedir. Bu ağrılar tedavi sürecinde hissedilen olağan ağrılardır. Operasyon sonrası dayanılmayacak kadar acı hissederseniz hekiminizin önerdiği ağrı kesicileri kullanarak hızlı bir şekilde diş ağrısını hafifletebilirsiniz.

   İmplant tedavisi uygulanan bireyler genellikle şu şekilde acıyı tarif etmektedirler; ‘’Diş çektikten sonraki ağrı gibi’’. Genel olarak bu operasyonun ağrısız geçtiği veya minimum ağrılı bir işlem olduğu bilinmektedir. Bu yüzden acıdan korkarak tedavinizi aksatmanıza gerek yoktur. Olası ağrıların görülmesi durumunda da kullanılacak ağrı kesiciler ile hızlı bir şekilde sorunun önüne geçilebilir.

   Dental Implant Operasyonu Sonrasında Bakım Nasıl Olur?

   Dental implant operasyonu sonrasında yapılması gereken bakım işlemleri son derece basittir. Fakat oldukça önem taşıdığını bilmenizde fayda var. İlk olarak, tedavinin bitmesi ile birlikte ağız hijyenine dikkat edilmesi önemlidir. Düzenli olarak dişlerin fırçalanması gerekmektedir. Bunların yanı sıra diş ipi gibi temizlik araçlarının kullanılması da gerekmektedir. Ayrıca hekiminizin tavsiye edeceği özel ara yüz fırçaları ve ağız duşları kullanmanız da implant temizliğine faydalı olacaktır. Uygulayacağınız bu küçük, fakat etkili detaylarla birlikte genel bir ağız temizliği sağlayabilirsiniz.

   Dental implant operasyonunun sonrasında bakım işlemlerinin en önemlisi de, düzenli aralıklarla hekim muayenesine tabi olmaktır. Düzenli olarak kontrollerin yapılması gerekmektedir. Günümüzde genellikle önerilen kontrol süreci ilk iki yıl içerisinde 6 ayda birdir. Daha sonrasında senelik olarak kontrole gelinmesi önerilmektedir. Fakat bu süreç sizlerin durumuna göre değişebilmektedir. Bu yüzden, hekiminizin sizlerle paylaştığı tarihleri baz almanız gerekmektedir. Ayrıca normal bir insanın da her 6 ayda bir ağız sağlığını denetlemesi ve hekime görünmesinin oldukça önemli olduğunu unutmamakta fayda var.

   Hemen İletişime Geçin

   Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.

    Dental İmplant Tedavisinde Doktor Seçimi

    Dental implant tedavisinde, önce doğru bir hekim seçtiğinize emin olmanız gerekmektedir. Bilindiği üzere, diş ve ağız sağlığı oldukça önemli tedavilerden birisidir. Bu tedavinin de doğru bir şekilde gerçekleşmesi ve her noktada avantaj sağlaması son derece önemlidir. Bundan kaynaklı, tedavinizi yapacak olan doktorun, alanının uzmanı olması oldukça önemlidir. Uzman bir hekim tarafından tedavi gördüğünüzde, endişeleriniz minimum düzeye inecektir.

    Doktor seçiminizi pek önemsemeyip, rastgele bir klinik tarafından tedavi edildiğinizde kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Yanlış bir hekim seçiminde tıbbi sorunlarla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Bu yüzden hekiminizi tercih ederken daha önceki operasyonlarına göz atabilir, yorumlarını okuyabilir ve araştırmalar gerçekleştirebilirsiniz. Bunları yapmak oldukça kısa bir sürenizi alacaktır. 

    Dental Implant Ne Kadar?

    Dental implant fiyatları da operasyona girecek kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir. İlk olarak dental implant işlemi devlet hastanelerinde gerçekleşmemektedir. Ayrıca bu operasyon sigorta kapsamına da girmemektedir. Bu yüzden bireylerin özel kliniklerde veya özel hastanelerde ameliyat olması gerekir. Dental implant fiyatlarının net olmayacağını bilmenizde fayda var. Günümüzde her hastane, her doktor, her klinik farklı fiyatlar üzerinden hizmet sağlamaktadır. Bu yüzden net bir fiyat vermek oldukça zordur.

    Her hastanenin, her doktorun ve her kliniğin farklı fiyatlar üzerinden operasyonu gerçekleştirmesinin sebebi ise sunulan hizmetlerden kaynaklıdır. Örneğin kaliteli, eksiksiz ve tam donanımlı bir hastanede gerçekleşecek olan operasyon ile orta sınıf bir özel hastanede gerçekleşecek olan operasyon farklı olacaktır. Alacağınız hizmet karşısında ödeyeceğiniz paranın miktarına göre konfor alanları değişebilmektedir. Bu hizmetlerin farklılığından kaynaklı olarak farklı fiyatlar çıkmaktadır. Hatta bazı hastanelerde doktorlara göre bile fiyatlar değişebilmektedir. Doktorun tecrübesi, alanındaki uzmanlığı, yapılacak işlemin ayrıntıları gibi detaylar bu fiyatları belirleyen kriterlerden bazılarıdır.

    Genel olarak dental implant operasyonunda herhangi bir fiyat biçilmesi pek mümkün değildir. Sürekli olarak değişebilmektedir. Ayrıca sizlerin talepleri ve gereklikleri de fiyat üzerinde etkili olacaktır. Net bir fiyat öğrenmek ve ona göre hareket etmek için hastaneye giderek hekim muayenesinden geçmelisiniz.

    Öncesi & Sonrası

    Hemen İletişime Geçin

    Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.

     Sıkça Sorular Sorular

     Kaybedilen her diş için bir implant mı gerekir?

     Evet, daha önceden çekim yapılmış veya yeni çekim yapılacak her bir dişin yerine, o dişin kökünü taklit eden ve titanyumdan üretilen bir vida (implant) yerleştirilir. Hastanın ağız içi durumuna göre implant yerine kuron köprü (bridge) tedavisi de uygulanabilir.

     Her hastaya implant uygulanabilir mi?

     Çene kemiği yeterli olan, büyüme ve gelişimini tamamlamış bireylere implant tedavisi yapılabilir. Kan değerlerinde rahatsızlığı bulunan hastalar için, tıp doktorlarından değerlerinin kontrol altına alındığına dair bir onay formu ile implant tedavisi yapılabilir. Gebelikte ise diğer birçok tedavi gibi bu tedavide uygulanamaz.

     İmplantın ömrü ne kadardır?

     İmplant, ilerleyen yaşlarda bir kemik rahatsızlığı yaşanmadığı müddetçe ömür boyu ağız içinde kalır.

     Diş çekimi sonrası aynı gün içerisinde implant uygulaması yapılabilir mi?

     Çekilecek olan dişte apse veya lezyon yok ise implantın yerleştirileceği gün, ameliyat esnasında diş çekilip, oluşan boşluğa direkt implant yerleştirilir.

     İmplant işleminin köprü yapımı ile karşılaştırıldığında avantajı nedir?

     İmplant, kemiğe yerleştirilen doğal diş kökünün taklididir. Bu nedenle kemik erimesi olasılığını minimuma indirir. Köprü tedavisinde ise, köprü ayakları olarak kullanılan, boşluğun her iki tarafındaki iki dişin kesilip küçültülerek kaplaması yapıldığı için bu dişler çürüyebilir. Boşluğa yerleştirilen gövdenin altındaki kemik zamanla eriyip diş eti çekilebilir. Bu bilgiler ışığında ilk önerilen tedavi uzun vadede daha avantajlı olması nedeni ile implant tedavisidir.

     İmplantları vücudun kabul etmemesi gibi bir durum olabilir mi?

     Titanyumdan üretilen implantın yapılan araştırmalar sonucunda doku dostu olduğu belirlenmiştir. İmplantların vücut tarafından reddedilmesi yani doku reddi söz konusu değildir. Fakat hastalar söylenen uyarılara uymadığı takdirde (sigara ve alkol tüketmemek, ilk 24 saat tükürmemek vb.) implantlarda kemiğe kaynamama sorunu meydana gelebilir.

     Tüm dişlerin eksik olması durumunda implant yapılabilir mi?

     Evet yapılabilir. All on four ve all on six adı verilen hibrit protezler ile tek çeneye dört veya altı implant yerleştirilerek, üzerine vidalı full dişli sistem yapılıp sabit bir protez tedavisi uygulanabilir.