Blog

İmplant tedavisi günümüzde sıklıkla yapılmasına rağmen sıradan basit bir tedavi değildir. Çene cerrahisi alanına giren bir tedavidir. Bunun yanı sıra implant tedavisi yalnızca çene kemiğine vidaların takılması işlemi de değildir.  Dolayısıyla dental implant tedavisi kombine bir tedavidir.  Dental implant fiyatı belirlemek için birkaç faktör incelenir. 

İmplant tedavisinde kullanılacak malzemenin markası, kalitesi, implant tedavi fiyatlarında farklılık yaratır. İmplant tedavisinde kullanılacak implant malzemesi diş hekimi tarafından onaylanmalıdır. Yapılan implant tedavilerinde tedavi fiyatını belirleyen yalnızca implant fiyatı değildir.  Tedaviyi gerçekleştirecek hekim vevarsa birlikte çalıştığı ekip ile tedavi fiyatlandırılır. 

İmplant Türüne Göre Fiyat Belirlenmesi 

İmplantlar farklı markalar ile satışa sunulan ürünler arasında yer alır. Burada hastaya sunulan markalar ve özellikleri arasından seçim yapmasına olanak sağlanır. Her markanın fiyat politikası ayrı olduğundan dolayı fiyatta buna göre değişkenlik gösterecektir. 

İmplant Tedavi Fiyatları 

İmplant tedavisi en sağlıklı ve uzun ömürlü tedavi olmasına rağmen her hastaya implant tedavisi uygulanmaz.  Öncelikle hastanın implant tedavisine uygun olup olmadığı yapılan radyolojik tetkiklerle değerlendirilir. İmplant tedavisinin yapılabilmesi için öncelikle çene kemik yoğunluğu tedaviye cevap verecek ölçüde olmalıdır. Çünkü implant vidaları çene kemiğinin içine yerleştirilir. 

Yapılan incelemeler sonucunda implant vidası çakılacak olan bölgeye hangi implant vidasının uygun olup olmadığına karar verilir. İmplant tedavisi geçmişten günümüze teknolojinin ilerlemesi ile oldukça gelişme göstermiştir.  Çok daha kısa sürede tedavi gerçekleştirilir.  Bu durum hasta açısından da oldukça avantajlıdır. Cerrahi müdahaleye gerek olmadan daha kısa sürede iyileşecek implant tedavisi gerçekleştirilir.

Diş Adedine Göre İmplant Fiyatları 

İmplant fiyatları kaç dişe yapılacaksa ona göre ortaya çıkar. Ağzınızda olmayan dişler için implant uygulamasından yararlanacaksanız burada adet belirlemeniz gerekir. Bu sayede ödeyeceğiniz rakam da ortaya çıkacaktır. Ayrıca ağızda çürük ve benzeri bir durum var ise tedavi edilmesi gerekir. Bunun için de ödeyeceğiniz fiyatta değişkenlik olacaktır. 

İmplant Tedavi Aşamalarına Göre Fiyat Belirleme 

İmplant tedavisi önceki yıllara göre artık çok daha kısa sürede yapılan bir tedavidir. Birçok diş Kliniğinde yapılan implant tedavilerindelokal anestezi altında hastanın aynı gün dişi çekilip implant vidası çakılıp geçici protezleri takılır.

Tedaviye başlamadan önce hastanın panoramik röntgeni çekilerek ağız içi kemik dokusu ve çevre dokuların açıları incelenerek implant tedavisininplanlaması yapılır.  Dolayısıyla çok daha başarılı ve sağlıklı bir tedavi gerçekleşmiş olur. 

 İmplant Medikal Malzemeye Göre Fiyat Belirleme 

İmplant tedavisinde fiyat belirlemek için birtakım faktörler göz önünde bulundurulur. Öncelikle implant fiyatları her yıl güncellenir. İmplant tedavi fiyatları da buna bağlı olarak değişiklik gösterir.  İmplant tedavisinde kullanılan metal değerli bir metaldir.

  Zirkonyum maddesi kullanılan implant tedavisinde zirkonyum, diş kökü görevi görür. İmplant vidaları yerli ithal ve markasına göre de farklı fiyatlar da bulunur. İmplant tedavisinde hangi marka implantın kullanılacağına hasta değil hekim karar vermelidir. İmplant tedavisi sıradan bir tedavi olmadığı için hastanın uzun süre kendi dişiymiş gibi kullanabileceği bir tedavidir. Dolayısıyla en kaliteli,kemik dokusuyla uyum sağlayabilecek implant materyalleri seçilir. 

Böylelikle implant tedavisinin bir maliyeti çıkartılır. Tedavi fiyatının belirlenmesi yalnızca kullanılan medikal malzemenin fiyatı ile değil yapılan hizmetinde bir bedeli vardır. Bütün bunlar genel olarak değerlendirilip implant tedavi fiyatı çıkartılır.

Hekimin Uzmanlığına Göre Fiyat Belirleme 

İmplant tedavisi birçok klinikte yapılan tedavilerden biridir. İmplant tedavisinde kullanılan çok farklı implant marka ve ürünleri de bulunur. Ancak implant tedavisinde kullanılan medikal materyal uzun süre kullanılmalıdır. 

Doğru seçim yapılmış bir implant malzemesi kronik hastalığı bulunan hastalarda hipertansiyon, diyabet, kanser gibi kronik hastalıklarda değerlendirilerek yapılır. En doğru yaklaşım hekime güvenmektir. En sağlıklı ve uzun ömürlü implant tedavisinin yapılmasını sağlamaktadır.

İmplant Tedavi Sürecine Göre Fiyat Belirleme 

İmplant tedavisi bir kaç aşamada gerçekleşir. Tedaviye başlamadan önce hastanın çene yapısı ve çene yoğunluğu radyolojik tetkikle incelenir.  Hastanın İmplant tedavisine uygun olup olmadığına karar verilir. Ardından implantların çene kemiğine çakılma aşaması gelir. 

İmplant vidalarının yerleştirilmesinin ardından, videolarını çene kemiğine tutunma süreci beklenir. İyileşme tam olarak gerçekleştikten sonra implant üzerine implant vidası yerleştirilerek prova aşamasına gelinir.  En son olarak porselen dişler takılarak tedavi tamamlanır. 

İmplant tedavisi uzun yıllar rahatlıkla hastanın kendi dişiymiş gibi kullanabileceği ömürlük bir tedavidir.  Bu noktadan bakıldığında implant tedavisinin pahalı bir tedavi olduğu söylenemez. Ancak bu kadar uzun ömürlü bir tedavinin gerçekleşmesi için kullanılan medikal malzemelerin kaliteli ve hekimin onaylayacağı malzemeler olması önemlidir. 

Ucuz bir implant tedavisi ile kısa ömürlü tedavi gerçekleştirilir. Oysa kaliteli ürün kullanılan tedavide hastanın ağız ve diş sorunu tamamen ortadan kalkar. Uzun yıllar sorunsuz kullanabileceği dişlere kavuşur. 

 

12 Oca, 2021

Diş Çektirme Fiyatları

Ağız ve diş sağlığı kişilerin yaşam kalitesi açısından son derece önemlidir. Kişilerin yaşı ne olursa olsun her zaman gerekli bakımı uygulaması ilerleyen süreçte rahat edebilmeleri açısından önem taşıyor. Ancak zamanla… Read More
27 Oca, 2021

Porselen Diş Yapımı Ne Kadar Sürer?

Porselen diş yapımı normal şartlarda 7 gün içerisinde tamamlanabilen bir tedavi yöntemidir. Bazı durumlarda 10 güne kadar sürebilir. Porselen diş yapımı sırasında 2 ya da 3 seans uygulanabilir. Çene hastalıkları… Read More
12 Oca, 2021

Diş Estetiği Fiyatları

Estetik diş hekimliği özellikle son yıllarda sıklıkla tercih edilen tedavilerden biridir. Dişhem fonksiyonel olarak hem de estetik olarakönemli ayrıntılarından biridir. Diş estetiği fiyatları her yıl periyodik olarak güncellenir.  Fiyatların neye… Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bilgi ve Fiyat Alın